SHINE GROUP
light of change®

Emoční leadership jde do hloubky osobnosti

Napsal/a
v Osobnostní rozvoj
dne

Emoční leadership je jedním z našich klíčových programů, který se zabývá osobností leadera jakožto hybatelem celého systému, ať už je to tým, nebo firma. Zralost leadera se odráží v tom, jak se společnosti daří.

Proč?

Emoční leadership je jedním z našich klíčových programů, který se zabývá osobností leadera jakožto hybatelem celého systému, ať už je to tým, nebo firma. Zralost leadera se odráží v tom, jak se společnosti daří. Emoční leadership se zabývá sebeuvědoměním a navyšováním osobní zralosti. Cesta zralosti je totiž v tom znát své emoce, vnímat je jako hybnou sílu, hybnou energii a umět je ovládat a řídit a vědět, jak tuto energii mohu použít ve prospěch všech. 

Co a pro koho?

Emoční leadership jde do nitra osobnosti, což není téma, s nímž by lidé obvykle pracovali. Cílem této práce je také to, aby s tím, co se naučí, a považuji pro sebe za užitečné, opravdu uměli pracovat a zapojovali to do denní praxe. Cesta k tomu, jak měnit staré návyky, je tvořit nové. A k tomu potřebujeme podporu. A podpora je skvělá, když je vytvořena průvodcem, skupinou, když je vytvořeno důvěrné“ učící se“ prostředí. 
Dbáme, aby prostředí bylo otevřené a podporující. Pak totiž vznikají hluboké vazby mezi lidmi, kteří najednou vnímají daleko za povrch běžné agendy. A mají díky sdílení možnost zvědomit si v sobě mnoho věcí. Dlouhodobé programy jsou také výjimečné v tom, že lidé na konci zpracují svůj projekt, který prezentují nebo realizují. To je ukotvování myšlenek skrze tvoření.

Jak probíhá?

Emoční leadership je postaven jako dlouhodobý program s principy dávkovaného učení. Trvá 5 –6 měsíců, každý měsíc probíhá pravidelné dvoudenní setkání v rámci kontinuální linky. Je tam jeden hlavní průvodce – lektor, který provází tématy a osobním rozvojem účastníků. Na setkání jsou zváni experti – zkušení leadeři, kteří předávají osobní příběhy v souladu s tématy programu, dávají programu další náboj. Účastníci mají v mezidobí úkoly, takže drží pozornost na tom, co je pro ně z každého modulu to nosné. Jejich práce je podpořena individuální formou koučinku.

Máme za sebou skoro 20 uskutečněných otevřených 6 měsíčních programů, takže ke 200 účastníků a velké množství kratších forem na zakázku. S tímto programem jsme začali jako s pilotním v roce 2006, kdy jsme ho nabídli velmi blízké skupině lidí z managementu. V současné době je o Emoční leadership stále větší a větší zájem.

Napsala Šárka Pojerová

Zdroj: Expertis

Proč zvolit SHINE?

  • Leadeři ve spojení projektového řízení a manažerského osobnostního rozvoje.
  • Zkušený tým špičkových senior lektorů a konzultantů.
  • Unikátní sdílené know-how již od roku 1996.
  • Množství dlouhodobých referencí a spokojených manažerů.
  • Akreditace rozvojových programů a tréninků.
  • R-evoluční pojetí v přístupu, metodách, postojích a hodnotách.
Více o SHINE

Naši klienti

Všechny reference
Kontaktujte nás
SHINE Consulting s.r.o.
(+420) 739 428 854
josef.hajkr@shine.cz
SHINE Leadership s.r.o.
(+420) 603 711 594
sarka.pojerova@shine.cz
Průvodce na cestě změn v e-mailu:

Nechte si posílat tipy, novinky a pozvánky, které inspirují už tisíce leaderů a manažerů.