Klíčoví klienti
Reference


Co říkají naši klienti na konzultanty a lektory SHINE Consulting? Jak hodnotí námi vedené projekty a kurzy a jejich užitečnost?
Přečtěte si výber z referencí, které jsme získali během našeho působení (zařazeny jsou reference z posledních let).

A jelikož nic nenahradí vlastní zkušenost, tak vás rádi uvidíme na nějakém z našich otevřených kurzů!


Martin Grénar Vedoucí nákupu, MAPEI, spol. s r.o

Na vedení školení je znát velká zkušenost. Systém domácí přípravy, vlastního školení a domácího úkolu mi přijde optimální a zároveň výjimečný mezi všemi školeními, které jsem kdy absolvoval.

Mojmír Hradil Supply chain coordinator, Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.

Výborná zkušenost, příjemné prostředí, zkušený lektor, spousta ukázek z praxe. Palec hore!

Pavel Janda Technický ředitel, S-Power Energies, s.r.o.

Školení, tréninky i semináře od SHINE Consulting jsou vždy profesionálně připravené se skvělou znalostí problematiky a výrazným přesahem zakomponování posledních poznatků z oblasti psychologie, sociologie a neurovědy. Právě tento přesah mi dává největší smysl a přidanou hodnotu pro profesní vzdělávání s SHINE Consulting.

Veronika Pavlíková konzultantka projektového řízení, V2P Services, s.r.o.

Toto školení mě příjemně překvapilo v jedné věci - klasickou projektovou terminologii jsem vlastně vůbec neslyšela, ale zároveň jsem se naučila o vedení projektů mnohem více, než z klasických školení a knih. Michael Motal je úžasný trenér a jeho školení doporučuji všema deseti. Z firmy SHINE vyzařuje jistota v tom, že o úspěšnosti projektů rozhodují motivovaní lidé a týmy, nikoliv projektové metodiky z učebnic, což je i důvod proč jsem si je vybrala.

Dana Teinerová Project Manager, Teva Pharmaceuticals

Trénink je přesně šitý na míru mé profesi projektového manažera, představil mi řízení projektů z jiného úhlu, než jsem byla zvyklá je řešit a nad nimi přemýšlet. Určitě využiji spoustu nově nabytých znalostí.

Dalibor Ondruch Director of Strategic Projects, TATRA TRUCKS a.s.

Perfektní přístup lektora, skvělý způsob vedení workshopu v on-line prostředí, dostupnost a přehlednost poskytnutých materiálů (vč. dalších mikro kurzů)

Jana Handlířová Project Manager, SoftwareONE Czech Republic s.r.o.

Velmi dobře připravený kurz, já ocenila především praktické zaměření, spoustu tipů pro denní praxi a ochotu lektorů řešit individuální otázky účastníků kurzu. Online verze kurzu mě mile překvapila, byla velice kontaktní, všichni jsme se aktivně účastnili a necítila jsem žádný diskomfort oproti prezenční formě kurzu. Kurz mohu jen doporučit a věřím, že z něj budu v praxi ještě dlouho čerpat

Martin Florián Space Project Manager, SMARTLEADER.cz

Se SHINE jsem absolvoval již pár kurzů a vždy jsem nadmíru spokojený s kvalitou, použitelností a jednoduchostí předávaných informací. Nevidíme se naposled. Díky.

Eva Prokšová ESG Specialist, Slezská univerzita v Opavě

Skvělý trénink, zkušení lektoři a hlavně možnost si hned všechno vyzkoušet a tím pádem si i získané znalosti zafixovat.

Olga Kocourkova Club Manager, SATS

Vynikající - profesionální přístup, skvělá digitalizace procesů, hodnotný obsah, zkušený a sympatický lektor. Líbilo se mi, že jsem se musela sama připravit mezi kurzy - online obsah a zpracovat samostatně domácí úkol. Kurz byl výborně vybalancován z hlediska poměru teorie a praxe - informací od lektora a práce ve skupinách. Líbil se mi větší prostor pro diskuzi a praxi v druhém tréninkovém dni. Nejlepší vzdělávací kurz, kterého jsem se zatím zúčastnila.

Peter Miňo Senior Manager, RWE Gas Storage, s. r. o.

Konkrétní přínosy pro naši společnost spatřujeme zejm. v standardizaci procesů, metodiky a nástrojů projektového řízení, celkovém zjednodušení prostředí projektového řízení, pochopení a hlavně přijetí jednotných přístupů k projektům napříč divizemi RWE GS a zlepšení komunikace při přípravě a realizace projektů.
Spolupráci se společností SHINE Consulting můžeme jednoznačně doporučit.

Dana Kvolková HR Manažer, PULS investiční s.r.o.

Profesionalita SHINE se prokázala i v online světě. Odvedli opravdu perfektní práci a spolupráci s nimi můžeme vřele doporučit všem, kteří chtějí realizovat školení zaměřené na řízení projektů pro své zaměstnance.

Martina Bartáková Engineering Specialist, PRO.MED.CS Praha a.s.

Školení mohu určitě doporučit. Bylo to dynamické, zábavné a přínosné. Díky bohaté interakci a diskuzi byl člověk neustále zapojován a byla to skvělá akce.

Tomáš Chmelař Senior project manager, O2 Czech Republic a.s.

SHINE beru jako prověřenou značku, která je pro mne zárukou kvality.

Ondřej Koníček Group Project Manager, Mattoni 1873

V SHINE jsou profesionálové, kteří skutečně pomůžou. Jsou to praktici, ne teoretici. A vše do sebe zapadá, navíc je to velmi jednoduše podáno.

Viktor Golka Project Management Controller, Komerční banka, a.s.

Dobře připravený kurz, z hlediska obsahu jedinečný na trhu ČR.

Tomáš Dolejš CEO, INFOMATIC s.r.o.

V krátkém výběrovém řízení byla sázka na SHINE Consulting dobrou volbou. Již po krátkém čase jsme si jisti, že vložené úsilí i náklady se nám v mnohém vracejí a do budoucna vracet budou.

Irena Motyková IT Project Manager, IBM CZ

Moje zkušenost se SHINE je vždy výborná a doporučuji ho třeba kolegům. Trénink výrazně předčil mé očekávání, byl mnohem komplexnější, než jsem předpokládala. Také doprovodné materiály jsem si se zájmem prošla.

Miroslav Ostrý Generální ředitel, HESTEGO, a. s.

Po zkušenostech se SHINE si většina kolegů dnes ani nedovede představit, že bychom to měli dělat jinak. Ani moc nechápeme, jak jsme to mohli „tak hloupě“ dělat předtím.

Jana Koyšová General manager, HENDI CENTRUM s.r.o.

Tréning Projektový lídr 5.0 posunul moje projektové myslenie, dal jasnejšiu štruktúru a pohľad na vedenie projektu od vízie po dôležitú súčasť úspešného projektu a to je motivácia. V tréningových aktivitách so SHINE som začiatočník, ale budem určite sledovať možnosti ďalšieho vzdelávania.

Jan Holoch Project manager, HACKTRACK Security

Velká výhoda, že lektorem je certifikovaný zkoušející, který dokáže během tréninku upozornit na záludnosti a zároveň odkrývá i karty, když zmiňuje, na co si musí zkoušející dávat pozor a co je pro ně červený hadr.

Martin Šusta ICT Manager, Business Analyst, Data Scientist, Project manager, Freelancer

Projektová metodika, kterou jsem získal, je výborně vymyšlená a hlavně nesmírně praktická. Na konkrétních detailech jsem si mnohokrát ověřil, že je podložená obrovskou zkušeností

Eva Sojáková Professional Development Specialist, ČNB

Každé slovo nebo modelová situace přesně vystihuje danou myšlenku, takže účastníci perfektně chápou smysl a význam řečeného. Lektoři jsou nesmírně zdatní a dokážou skvěle udržet pozornost a tvůrčí spolupráci. Je to jeden z těch kurzů, kdy se člověk vysloveně těší na to, až bude moci naučenou teorii začít uplatňovat v praxi. I po delší době ve mne mnoho z toho, co bylo řečeno, nadále rezonuje.

Kristýna Hrabová Brno University of Technology

Kurzy jsou nabité nejen vědomostmi, ale i prostorem, aby si účastníci mohli nabité zkušenosti vyzkoušet na praktických příkladech.

Miloslav Pospíšil Senior manager Technical department, Bang & Olufsen, s.r.o.

SHINE vás posune dál. Ukáže vám, jak uchopit a realizovat vaše cíle.

Petr Melša After Sales Manager, ALBIXON a.s.

Bylo to velmi přínosné, nyní se budu na projekty dívat už od počátku zcela jinak.

Jiří Žižka Project Manager, AIMTEC

Skvělá příprava na certifikaci, která odtajňuje konkrétní kroky a praktiky zkoušejících. Věřím, že bude přínosem pro praktickou realizaci zkoušky.

Marian Hlaváček Scrum Master, 4Trans Holding s.r.o.

Práce s metodikou Talent Dynamics mi dává smysl a chtěl bych případně navázat spolupráci pro další rozvoj. Jedná se o jednoduchý systém s velikou hloubkou a použitelností v reálném životě.

Jan František Krupa Národní ředitel sociálních služeb, Armáda spásy

Chtěl bych vyjádřit poděkování za podporu v přípravě a rozvoji strategického plánu Armády spásy, kterou nám firma SHINE poskytovala. Oceňuji především vysokou odbornost, profesionalitu a zároveň lidskost. Jejich snaha o pochopení poslání a hodnot naší organizace a jejich schopnost naladit se s námi na stejnou vlnu mne přesvědčuje o možnosti partnersky spolupracovat na dobrém díle s firmou, která se běžně soustředí na podporu komerčních subjektů.

Ondřej Kocian Product System Architect, R&D technologický tým, Thermo Fisher Scientific

Chtěli bychom poděkovat týmu SHINE za pomoc při vytváření procesu pro správu a implementaci inovací pro naše produkty. Workshop, který jsme absolovovali v kruhu systémových a modulových architektů, byl veden pány D. Rakem a M. Knotkem. Velmi si ceníme jejich zkušeností z praxe, jak nenásilně stimulovali jednotlivé aspekty inovačního procesu a moderovali diskuzi mezi všemi účastníky. Díky tomu jsme došli ke shodě na tom, co je nás nejpalčivější problém, vytvořili základ efektivního inovačního procesu a navrhli následný postup pro jeho rozvíjení v rámci naší organizace.  

Spolupráci s konzultanty p. Rakem a p. Knotkem jednoznačně doporučujeme.

Martin Husák Learning and Development Manager CZ/HU/SK Corporate, L'Oréal Česká republika s.r.o.

Projektové řízení je pro naši společnost důležité téma. V roce 2017 jsme si pro spolupráci v této oblasti vybrali společnost SHINE Consulting s.r.o. Původním záměrem bylo připravit pro naše manažery a zaměstnance v České republice a v Maďarsku na míru upravené kurzy projektového řízení. Brzy se však ukázalo, že potřebujeme rovněž pomoci s inicializací a plánováním konkrétních projektů.
Obtížná situace, která nastala v roce 2020 s příchodem pandemie, nás pak donutila k mnoha změnám. Od podzimu 2020 všechny tréninkové programy a podpora projektů probíhají jako online akademie s podporou microlearningového portálu Digiskills.cz.  Ukázalo se, že i tento způsob podpory je užitečný a že tým SHINE zvládá online prostředí velice dobře.
Můžu říct, že tým lektorů a konzultantů SHINE pod vedením pana Josefa Hajkra vždy dokázal najít vhodné řešení. 
Zejména bych chtěl ocenit pozitivní roli při inicializaci programu L´Oréal for the Future, kdy bylo potřebné zorganizovat a facilitovat sérii online workshopů pro mezinárodní tým s poměrně velkým počet lidí (cca 80).
Oceňuji zejména rychlou a přesnou komunikaci, dostatečnou kapacitu týmu a flexibilitu při nutných změnách priorit a termínů.
Spolupráci postupně rozšiřujeme o další témata a já ji mohu doporučit i ostatním firmám.
 

Jolana Bosmanová Vlastník a garant projektu, ZF Engineering Plzeň s.r.o.

Spolupráci se SHINE Consulting zcela naplnila naše očekávání. Rádi bychom ocenili zejména profesionální a kreativní přístup týmu Shine. Projekt, ačkoli byl díky situaci realizován většinově v remote režimu, dodal všechny klíčové benefity. Byla  nastavena metodika řízení projektů včetně potřebných šablon a mikro-guideline, popsány role v projektu i zavedeno projektové řízení do katalogu pracovních pozic společnosti, byla dle našich potřeb vydefinována a nastartována ZFE PM Akademie, mentoringem byl podpořen jeden z klíčových projektů společnosti, nastartované mastermind session ukázaly našim projektovým leaderům, jak hledat řešení sdílením zkušeností. Náš liniový management byl také proškolen a začal nastavovat prostředí pro projekty tak, aby byly jejich dodávky efektivnější a úspěšnější. Veškerá spolupráce vždy reflektovala potřebu nastavit prostředí tak, aby bylo jednoduché a rychle pochopitelné. Velmi oceňujeme schopnost SHINE Consulting modifikovat rychle přístup pro ZFE tam, kde se ukázal jako ne zcela vhodný pro aktuální cílovou skupinu uživatelů.

Kristýna Prosecká + Vladimír Špicar Specialista manažerského vzdělávání a rozvoje + Zástupce ředitele pro spolupráci se ŠKODA AUTO a rozvoj nových technologií odborného výcviku, ŠKODA AUTO a.s.

Využili jsme služeb týmu SHINE v rámci projektu na podporu modularizace a digitalizace výuky na našem Středním odborném strojírenském učilišti. Celkem byly realizovány 3 online workshopy pro tým klíčových lidí. Na spolupráci jsme nejvíc ocenili schopnost navnímat dobře a rychle  naši specifickou situaci v rámci ŠKODA AUTO, postavit smysluplné scénáře, dovednost facilitace a tvorbu použitelných zápisů. V průběhu realizace se rovněž ukázalo, že moderovaná diskuse v online může být efektivní. Spolupráci s konzultanty a facilitátory p. Staníčkem, Hajkrem a Hoffmannem můžeme jen doporučit.

Jana Špryngarová HR manager - SEFIRA spol. s r.o.

Školení projektového managementu s Shine jsme absolvovali v červnu 2021. Měli jsme ho v plánu již o mnoho dříve, ale pořád jsme jej odkládali kvůli covidu a tomu, že nebyla možnost uspořádat školení prezenčně. I když se nám do on-line verze moc nechtělo, nakonec jsme se nechali přesvědčit a jsem za to ráda. Kromě know-how, které lektoři předali stejně bravurně, jako by školení proběhlo tváří v tvář, jsme načerpali spoustu inspirace o tom, jak se dá v on-line prostředí fungovat, což se v dnešní době velmi hodí.

Jana Handlířová Project Manager - SoftwareONE Czech Republic s.r.o.

Velmi dobře připravený kurz, já ocenila především praktické zaměření, spoustu tipů pro denní praxi a ochotu lektorů řešit individuální otázky účastníků kurzu. Online verze kurzu mě mile překvapila, byla velice kontaktní, všichni jsme se aktivně účastnili a necítila jsem žádný diskomfort oproti prezenční formě kurzu. Kurz mohu jen doporučit a věřím, že z něj budu v praxi ještě dlouho čerpat.

Tomáš Dolejš CEO, INFOMATIC s.r.o.

Po deseti letech podnikání jsme hledali cestu, jak z malé společnosti, a s tím spojených procesů řízení,  transformovat firmu do firmy středního rozsahu s další možností růstu. Věděli jsme, že je potřeba „jarní úklid“ zahrnující všechny kouty týkající se hlavního výrobního procesu, projektového, operativního i ekonomického řízení. Možnost byla spustit interní projekt nebo zvolit externí spolupráci. V krátkém výběrovém řízení byla sázka na SHINE Consulting dobrou volbou. Velmi rychle jsme se s lidmi ze SHINE naladili na správnou notu a začali revidovat, tvořit a konsolidovat firmu do nové vize fungování. Již po krátkém čase jsme si jisti, že vložené úsilí i náklady se nám v mnohém vracejí a do budoucna vracet budou. Nejenom v lepším fungování firmy, ale i v prostém faktu, že se nám teď „lépe spí“. Nemuseli jsme jít cestou pokus-omyl. Je prima spolupracovat s lidmi, kteří tomu, co dělají, rozumí, a navíc je práce pro ně zábava.

Dana Kvolková HR Manažer, PULS investiční s.r.o.

Školení řízení projektů v procesu inovace pro skupinu zkušenějších projektových leaderů jsme kvůli pandemii absolvovali v online prostředí.
Na realizaci akce nám velmi záleželo - tréninkový program měl přispět k sjednocení stylu práce, načerpání nových podnětů a větší radosti z projektové práce.
Během celého programu se cíle dařilo postupně naplňovat zejména díky výborné práci lektorského týmu SHINE, jejichž profesionalita se prokázala i v online světě.
Získali jsme ucelenou představu, jak v éře digitalizace realizovat strategické změny. Nyní jsou tedy účastníci schopni vytvořit záměr změny a vědí, jak systematicky posilovat potřebné kompetence pracovníků pro éru digitalizace a Průmyslu 4.0.
SHINE Consulting s.r.o. v čele s panem Josefem Hajkrem odvedl opravdu perfektní práci a spolupráci s nimi můžeme vřele doporučit všem, kteří chtějí realizovat školení zaměřené na řízení projektů pro své zaměstnance.  (zkráceno)

Radim Jeřábek HR Specialist, Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech (TPCA)

Když zkusíte trénink s týmem Shine, zjistíte, že projekty můžou být zábava i fajn. Líbily se mi příklady z vlastních zkušeností a interakce.

Petr Bílek Senior Process Engineer, Plzeňský Prazdroj

Velmi pozitivní zkušenost, profesionálně vedený trénink a velmi se mi líbila práce lektora ve virtuálním prostředí.

Jiří Nácovský Project manager IPC, Česká spořitelna a.s.

Shine nám pomohl zlepšit naši schopnost dodávat požadované IT výstupy v rámci řízení rozsáhlých technologických změn v Infrastruktuře, cloudech a platformách.

Václav Kučera IT Manager, ABS Jets, a.s.

Oslovili jsme společnost SHINE, kde výsledkem spolupráce mělo být sestavení zadání a poptávky (RFP) pro dodávku podnikového finančního systému (ERP).

RFP mělo být zpracováno tak, aby výsledné řešení podporovalo náš byznys efektivně a smysluplně. Zadaný cíl byl dosažen díky kvalitnímu internímu teamu a dovednostem pana RNDr. Zdenko Staníčka promptně transformovat informace o fungování naší společnosti do strukturovaných, standardizovaných výstupů. 

Po necelých dvou měsících jsme zrevidovali, upřesnili, vyčistili a zdokumentovali hlavní byznys procesy naší společnosti. Tato práce byla zejména na interním teamu, RNDr. Staníček nás naučil standardizovanou metodiku kreslení procesů, kterou jsme pak aplikovali na zbylé procesy. 

Jeden z hlavních přínosů spatřujeme, že došlo k velice rychlému navnímání ze strany RNDr. Zdenko Staníčka, kde jsou naše slabá a silná místa. 

Děkujeme za možnost spolupracovat se společností SHINE a jmenovitě s RNDr. Zdenko Staníčkem.

Ing. Tomáš Kozlok Vedoucí vývojových projektů a zkušebny, TOS VARNSDORF a.s.

Díky pozitivní předchozí zkušenosti s firmu SHNE Consulting jsme na spolupráci navázali pomocí řešitelského workshopu podporu klíčového projektu. Lektor Ing. Michael Motal se ujal své role s naprostým přehledem a na profesionální úrovni. Pomohl nám se opět povznést nad celý projekt, redefinovat klíčové výstupy a následně aktivity, včetně z toho vyplívajících rizik a sestavit hrubý Master Plan, který nám dále posloužil pro podrobnější plánování projektu. Řešitelský tým, který se Workshopu zúčastnil, hodnotil tento den jako klíčový v řešení projektu, neboť pomohl opět najít ten správný směr a nadhled v rámci  řešení projektu. Výstupy z tohoto Workshopu byly prezentovány také vedení společnosti, která jednoznačně hodnotila tento přístup pozitivně a má zájem, aby i v budoucnu v rámci tohoto klíčového vývojového projektu probíhaly takovéto Workshopy, při kterých si členové řešitelského týmu upevní vědomosti získané školením.

Ing. Robin Bednarz International Project Leader, BIKE FUN International s.r.o.

Rád bych Vám ještě jednou poděkoval za projektové školení a i následný praktický workshop ve firmě. Po letech různých obecných školeních, které ve mně postupně vybudovaly odpor ke školením, jste mi dokázali, že jsou odborníci, kteří umí připravit perfektní školení založené na praxi. Řešitelský workshop v rámci významného projektu k vytvoření záměru, WBS a Master Plan byl pro kick off projektu vynikající. Osobně mě to o kus posunulo a v mnohém mi otevřelo oči. 

Peter Miňo Senior Manager, RWE Gas Storage, s. r. o.

Rádi bychom touto cestou ocenili vysokou odbornost pracovníků společnosti Shine, ochotu, vstřícnost, způsob komunikace, jako i nasazení při řešení obtížných situací v průběhu realizace projektů a schopnosti dovést rozsáhlou názorovou skupinu k dohodě. Celková profesionalita p. Adámka a p. Motala je inspirující pro práci na projektech ve všech oblastech.

Konkrétní přínosy pro naši společnost spatřujeme zejm. v standardizaci procesů, metodiky a nástrojů projektového řízení, celkovém zjednodušení prostředí projektového řízení, pochopení a hlavně přijetí jednotných přístupů k projektům napříč divizemi RWE GS a zlepšení komunikace při přípravě a realizace projektů.

Spolupráci se společností SHINE Consulting můžeme jednoznačně doporučit.

Martin Končok Vedoucí oddělení FS, ENGEL strojírenská spol. s r.o.

Rád bych vyzdvihl profesionální přístup a pečlivou přípravu firmy SHINE Consulting, jejíž přístup byl vždy efektivní a motivující.

Díky odbornému vedení se povedlo nastavit systém projektového portfolia, kde jsou snáze vidět souvislosti mezi projekty. To je nápomocné k přehlednému a jednoduchému reportování projektů.

Nově získané zkušenosti pomáhají smysluplně řídit a reportovat důležité zakázky (rychleji, levněji a kvalitněji). Mimo jiné i důležité změny na našem oddělení mají přesně definované vstupy a jasné cíle.

Jindřich Zmidloch Senior IT Project Manager, PMP® - Raiffeisenbank a.s.

Pod vedením lektorů ze SHINE jsem absolvoval už několik tréninků a kurzů a vždy se jednalo o to nejlepší na trhu.

R&D Management Team ComAp

V posledních měsících čelíme jako společnost i oddělení mnohým výzvám, které nás jako jednotlivce i tým dále rozvíjí a posouvají. Jedním z úkolů, které řešíme, je nastavení a rozšíření spolupráce s externími dodavateli. Většina z nás má s řízením dodavatelů již bohaté zkušenosti, jak z naší společnosti, tak z předchozích firem. Velmi jsme však potřebovali tyto zkušenosti vysdílet a dohodnout se krocích, které společně provedeme. Rozhodli jsme se proto pro spolupráci se společností Shine, která nám již i dříve pomohla v nastartování nových projektů. Ani tentokrát jsme u nesáhli vedle! Rádi bychom jako celý tým poděkovali panu Motalovi za realizaci workshopu Efektivní řízení externích dodavatelů. Workshop, který jsme absolvovali, byl profesionálně připravený a měl jasnou strukturu, která nás dovedla k požadovanému cíli. Přístup i příprava byly na velmi vysoké úrovni. Velice nás potěšilo, že workshop měl jasné a praktické výsledky, akceleroval naše plánování nutných změn a velmi efektivním způsobem jsme si byli schopni rozdělit úkoly a sestavit plán na celý rok. Jako největší přínos vidíme také sjednocení pohledu na věc a sdílení názorů celého týmu. Nyní si jako tým v dané problematice mnohem více rozumíme, víme, za čím jdeme a těšíme se na úkoly, které jsou před námi i na jejich průběžné vyhodnocování. Věříme, že se budeme moci za pár měsíců pochválit, co vše jsme dokázali.

Tomáš Zdvořilý Project manager and consultant for IT and digital technologies Brno

Zajímavý rychlý přehled o komunikaci v projektu, zaměřený více na soft skills - ideální v kombinaci s předchozím Mistrem projektů, navzájem se oba kurzy pěkně doplňují

Lenka Zohn Vedoucí útvaru ředitele, VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a. s.,

Společnost SHINE má velice kvalifikované lektory a snaží se neustále zlepšovat a modernizovat své kurzy.

Miloslav Pospíšil Project Manager, Tymphany Acoustic Technology Europe, s.r.o.

Umožnil mi dobře porozumět, jaké jsou okolní vlivy stakeholderů na výsledek projektu a jak s tím pracovat v praxi.

Lenka Psotová Koordinátor / odborný garant správy pojištění, Tyco Electronics Czech s.r.o.

Kurz je hodně zaměřen na vrcholový managment. SHINE má velmi propracovaný průběh školení, vizualizace a velice komfortní prostředí (mural, diskuze v malých skupinkách, dostupnost materiálů, videí)

Eva Prokšová ESG Specialist, Slezská univerzita v Opavě

Byla to má první zkušenost se školením se SHINE a na rozdíl od jiných školení mi toto dalo mnohem víc a už se těším na další, které mi začíná příští týden.

Adam Ištvánek RWE Gas Storage CZ

Ze začátku jsem byl trochu skeptický. Přece jen co by mě po 15 letech na stavbě mohli naučit nového. Nicméně jsem velice rychle otočil a musím říct, že třeba přesně tohle projektové řízení mi chybělo v předchozí práci, kde jsem byl 10 let a kde by se přesně lidi jako já měli na takovéto školení posílat, aby se naučili, jak to má fungovat. Takže určitě SHINE doporučím i kamarádům a doufám, že budu ve vzdělávání pokračovat.

Šárka Krninská Senior Change & Project Manager, O2 Czech Republic, a.s.

Líbí se mi výukový portál, strukturovanost školení. Školitelé mají vynikající prezentační dovednosti, krásnou výslovnost, nepřehnaný obsah školení. Každá školená oblast je podložena příkladem, což je skvělé.

Martin Florián Nezávislý projektový manažer, MARTINFLORIAN.cz

Tak jako u ostatních školení SHINE, která jsem absolvoval, oceňuji zejména informace poplatné době, zaměření na praxi a názornost.

Jiří Vízdal Programme/Project Manager, Globus ČR, k.s.

Příjemný trénink v malé skupině, což umožňuje dostatečný prostor na diskuse, sdílení zkušeností a networking.

Jan Ordelt Project manager, ALBIXON a.s.

Samé pozitiva. Jak lektoři, tak celá firma SHINE jsou velcí profesionálové a odvádí velký kus dobré práce

Tomáš Grunt Vývojář webových aplikací, ALBIXON a.s.

Jedno z nejlepších a nejpřínosnějších školení, které sem absolvoval.

Jiří Macek Senior Production Engineer + Production-general, MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH s.r.o. (MEAC)

Kurz Mistr projektů 5.0 byl pro mě a mé kolegy užitečný nejen kvůli získání znalostí nových metod řízení projektů, ale byl i praktickou ukázkou, jak lze efektivně využít moderní on-line prostředí. To bylo milé překvapení ;)

Milan Kučera majitel firmy Lamark s.r.o.

Díky zkušenostem Mgr. Ireny Pilařové nám to ve firmě skvěle funguje. Otevřeně s námi sdílí své zkušenosti a know- how. Mnohokrát nám pomohla v růstu firmy i lidí v ní.

Karel Komár Validation Engineer, Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.

Mile mě překvapilo množství a kvalita podaných informací za tak krátký čas, který kurz vlastně trvá.

Lucie Hausmannová Materials Specialist for Deep geological repository of radioactive waste, Správa úložišť radioaktivních odpadů

Velmi profesionální tréninky nenásilnou formou.

Nikola Bednaříková Schneider Electric a.s

Profesionální přístup, uvolněná atmosféra a příjemné tempo školení SHINE Consulting.

Valérie Ťaptíková L'Oréal Česká republika s.r.o.

Vysoká odbornost, jasný výklad. Ráda doporučím i dalším firmám a známým firmu SHINE Consulting pro školení a podporu projektů.

Michal Šrubař Solution Delivery Manager, GREYCORTEX s.r.o.

Na kurzu SHINE Consulting jsem získal mnoho zkušeností z praxe.

Martin Korec Chief Product Officer, GREYCORTEX s.r.o.

Profesionálové pro zlepšení fungování firmy.

Jan Krba greiner packaging slušovice s.r.o

Školení probíhají formou workshopu. Vysoká odbornost společnosti SHINE Consulting a jejich lektorů.

Matus Obona Design Engineer, Garrett Motion Czech Republic s.r.o.

Školení vedené zajímavým a interaktivním způsobem. Doporučil bych i liniovým manažerům.

Patrik Šúchal Konateľ, manažér, S.R.-WELDINGSTEEL s.r.o.

Super pozitivní prostředí plné užitečných odborných informací.

Vladislav Roháč QA OPEX Manažer, TEVA Czech Industries s.r.o.

Děkuji za přínosný kurz. Skvělé srovnání použitelné teorie s naší praxí.

Tomáš Bílý Electromechanical Engineer, ASSA ABLOY Entrance Systems

Výborný přístup i obsah školení. Splnilo očekávání.

Ondřej Bartoněk Projektový inženýr, CS CABOT, spol. s r.o.

Vše podáno prakticky, jednoduše a profesionálně.

Petr Mráz Manufacturing Operations Manager, Loma Systems s.r.o.

Skvělý tým profesionálů s bohatými zkušenostmi z praxe.

Radovan Toman Ředitel výroby - TEVA Czech Industries s.r.o.

Mám velmi dobrou zkušenost, již jsem absoloval několik kurzů - vždy profesionální, atraktivní a zajímavý výklad.

Zdeněk Svecar IT Project Manager, Red Hat EMEA Region

Výborně strukturovaný trénink střídající praktické zkušenosti a učení formou příkladu.

Zdeněk Urban Head of Big Data - Komerční banka, a.s.

Shine je spolehlivý parťák v turbolentní době.

Tomáš Plechatý Corporate Programs Project Manager - Doosan Bobcat EMEA s.r.o.

Úžasný vhled do strategie řízení portfolia, programů a projektů.

Michal Urbánek New Product Development Manager - Doosan Bobcat EMEA

Velmi profesionální, kvalitně připravený trénink na PMP přípravu.

Jiří Vízdal Programme/Project Manager - Globus ČR, k.s.

Příjemný trénink v malé skupině, což umožňuje dostatečný prostor na diskuse, sdílení zkušeností a networking. A jako benefit skvělý servis! :-)

Radka Suchá Manažer digitalizace distribuce - E. ON Distribuce, a.s.

Určitě velký přínos, nové zkušenosti a znalosti, profesionální a zároveň vřelý přístup. Mohu jen doporučit.

Marek Janošek Operátor laboratorní kvality - Brembo Czech s.r.o.

Mám rád školení, které vedou profesionálové s praxí - ne často se to stává!

Miloslav Pospíšil Senior manager Technical department - Bang & Olufsen, s.r.o.

SHINE vás posune dál :-) Ukáže vám, jak uchopit a zrealizovat vaše cíle.

Michal Mička Purchaser - Bang & Olufsen s.r.o.

Každým dalším absolvovaným kurzem společnosti Shine se utvrzuji, že jsou profesionálové každým coulem.

Michal Pastrnek IT manager, Zentiva Group, a.s.

Jednoznačně doporučuji kurz absolvovat před certifikační zkouškou.

Petr Kučera Honeywell, spol. s r.o. – HTS CZ o.z

Školení bylo provedeno s vysokou úrovní a poutavým způsobem a nebyl tak problém udržet plnou pozornost po celou dobu.

Šárka Procházková Manažer pro strategii a optimalizaci procesu, Zentiva, k.s.

Připomněl mi, jak některé činnosti během projektu lépe vizualizovat a snadněji prezentovat vůči týmu a třetí straně. Kurz je určen pro projektové manažery, kteří již nejsou začátečníky ve svém oboru, ale chtějí získat další pohledy a možnosti do své práce.

Ferdinand Hodáň Project Portfolio Manager - ComAp, a.s.

Velmi dobrá zkušenost. Shine je dobrý partner pro dlouhodobou spolupráci. Dokáže pomoct a připravit řešení na míru naší firmě.

Viktor Golka Project Management Controller - Komerční banka, a.s.

Dobře připravený kurz, z hlediska obsahu jedinečný na trhu ČR.

Jirka Vízdal Programme/Project Manager - Globus ČR, k.s.

Příjemný trénink v malé skupině, což umožňuje dostatečný prostor na diskuse, sdílení zkušeností a networking. A jako benefit skvělý servis!

Dobroslav Rak Vice president – Doosan Bobcat Engineering, s. r. o.

Naše firma se rozhodla posunout na vyšší úroveň v oblasti řízení projektů v roce 2014, kdy jsme došli k závěru, že sice máme fungující a velmi dobře popsaný proces vývoje nových výrobků a při realizaci našich projektů máme slušné výsledky, nicméně stále se nám nedaří řídit projekty k naší plné spokojenosti.

Pozvali jsme firmu SHINE Consulting, aby nám v pomohla se zlepšením a společně jsme se pustili do „NPD Capability Enhancement“ programu.

Program měl několik fází, přičemž aktivity probíhaly s největší intenzitou v roce 2015 a plné zavedení všech procesních změn bude v roce 2016.  Provedli u nás velmi detailní audit, který se nesoustředil pouze na formální stránku našeho procesu, ale velmi detailně jsme rozebírali také otázku kompetencí lidí a kultury ve firmě, včetně zapojení managementu. Následovala série treninků pro více než 60 našich kolegů, kde byly velmi dobře vysvětleny principy projektového managementu. Toto vytvořilo základ pro následující workshopy, při nichž byly detailně rozebrány naše procesy a to jak řízení jednotlivých projektů a programů tak i portfolia projektů. Toto tvoří základ pro změny, které v organizaci zavádíme a již nyní vidíme výsledky v oblasti zlepšení exekuce projektů tak i v kvalitě výstupů. Při naší spolupráci jsme velmi pozitivně hodnotili hlavně dvě oblasti:

  • Obrovskou zkušenost erudici v oblasti projektového řízení. SHINE se velmi rychle zorientoval v tom, co a jak děláme a dodal naprosto přesné a jasné doporučení co zlepšit či dělat jinak
  • Naprosto profesionální přístup a kultura při komunikaci s námi. Při společných workshopech jsme neměli pocit, že je nám něco nuceno a musíme implementovat „něčí“ postupy, ale k závěrům jsme docházeli společně.

Myslím, že způsob jakým SHINE Consulting spolupracuje s partnery je velmi unikátní a profesionální. Setkal jsem se pouze s několika konzultantskými firmami, které takto spolupracují a vedou své klienty.

Ing. Iva Marsová, MBA Ředitelka studia UK MBA - Brno Business School

Vybraný kurz Strategické řízení projektů se věnoval všem fázím řízení projektu – aby prezentované poznatky, případové studie a týmové „hry“ byly bezprostředně využitelné v praxi a ve zcela konkrétních pracovních situacích.

Spolupráce s firmou Shine Consulting a osobně s Ing. Josefem Hajkrem na výuce projektového managementu není jen dobrá. Je naprosto vynikající! Z organizačního pohledu se jednalo vždy o jeden z nejlépe připravených modulů pro manažery, kteří u nás absolvovali studium Executive Master of Business Administration.

Veronika Miarko Fluxa Quality & Food Safety Specialist, Freelancer

Trénink byl praktický, zaměřený na uvědomění si toho, co je podstatné, abychom byli při práci (nejen na projektech) spokojeni s výsledkem a vyhnuli se zbytečným ztrátám času. Nešlo jen o tvrdá data, ale o tipy, jak lépe formulovat zadání, aby se zlepšila spolupráce v týmu.

Daniel Jež CEO , Gating Services, a.s.

Výborný navazující doplněk k tréninku Mistr projektů.

Lukáš Masopust Zástupce vedoucího Centra HiLASE, Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.

Profesionálně vedený on-line seminář, vysoká míra interaktivity. Dlouhodobě navštěvuji kurzy SHINE, jsou to profíci, vždy se něčemu novému přiučím.

Petr Gratz Director Engineering, Honeywell

Michal má skvělé inovační dovednosti a vždy myslí jakou hodnotu a obchodní potenciál nápady a inovace mají. Měli jsme příležitost spolupracovat na několika velmi revolučních inovacích zlepšujících bezpečnost a produktivitu leteckých společností a pilotů. Michal inovace řídil a od začátku proaktivně spolupracoval s některými klíčovými zákazníky jak na ověřování hodnoty těchto inovací, tak na nastavení některých strategických partnerství.

Petr Ondra EMEA Business Development Manager, Inventec

Michal má mnohaleté zkušenosti se zaváděním inovační kultury v organizacích, vedení inovačních projektů od fáze marketingu až po zavedení inovací na trh.

Eva Sojáková Professional Development Specialist, Česká národní banka

Kurz Projektového myšlení považuji za jeden z nejužitečnějších kurzů, které jsem kdy absolvovala. Obsahově je dokonale vypilovaný, každé slovo nebo modelová situace přesně vystihuje danou myšlenku, takže účastníci perfektně chápou smysl a význam řečeného. Lektoři jsou nesmírně zdatní a dokážou skvěle udržet pozornost a tvůrčí spolupráci. Je to jeden z těch kurzů, kdy se člověk vysloveně těší na to, až bude moci naučenou teorii začít uplatňovat v praxi. I po delší době ve mne mnoho z toho, co bylo řečeno, nadále rezonuje.

Iveta Woffová Talent Development Specialist, GREYCORTEX s.r.o.

Profesionalita, kvalita a ochota. Díky!

Tomáš Kolář Výkonný ředitel LINET spol. s.r.o.

Společnost SHINE Consulting zrealizovala pro LINET poradenský projekt zaměřený na rozvoj systému projektového řízení a projektové kultury. V rámci tohoto projektu byla společností SHINE Consulting vypracována situační analýza stavu projektového řízení ve společnosti LINET a na základě jejích výstupů pak bylo navrženo a společnými silami implementováno systémové řešení "na míru" pro LINET. Implementační projekt zahrnoval strategické a formovací workshopy, vytvoření ucelené metodiky projektového řízení, nastavení relevantních řídících procesů a podpůrných systémů v rámci společnosti, a v neposlední řadě vyškolení pracovníků podílejících se přímo na řízení projektů, nebo pracujících v rámci projektových týmů, a jejich odbornou podporu při rozjezdu nového systému řízení.

Rádi bychom touto cestou ocenili odbornost, profesionalitu a vstřícnost celého týmu SHINE. Konkrétní přínosy pro naši společnost spatřujeme zejména v tom, že jsme získali jasný přehled o stavu všech projektů, které jsme díky sjednocené metodice a nástrojům schopni jednotně řídit. Výrazně se také zlepšila informovanost o projektech a komunikace projektových záležitostí napříč organizační strukturou.

Jaroslava Bosa Strolena JNJ Global Business Services s.r.o.

Absolutně perfektní. Rozhodně doporučím svým kolegům tento 3-denní trénink.

Blanka Chladová HR Business Partner - ComAp, a.s.

SHINE mi vždy umožní o mé práci přemýšlet trochu jinak.

Pavel Žid Chief Project Management Office - WEBCOM a.s.

Kurzy SHINE vždy přinesou nějaký nový podnět i k obvyklým tématům.

Lukáš Harvánek IT koordinátor - MD ELEKTRONIK spol. s r.o.

Prošel jsem mnoha školeními. U SHINE musím vypíchnout důraz na okamžité vyzkoušení probírané problematiky.

Pavel Mrkos GTS Engineer - Thermo Fisher Scientific (Praha) s.r.o.

Jeden z nejlepších kurzů ohledně proj. řízení! Praktické příklady a práce s lidmi.

Václav Sinkule Konzultant - AIMTEC Outsourcing s.r.o.

Odborníci na svém místě. Dokáží strhnout člověka. Praktické ukázky z praxe - zapamatovatelnost.

Jiří Filinger Customer Delivery Director - Alcatel-Lucent Czech s.r.o.

Skvělé odborné znalosti, perfektní vedení kurzu, propojení teorie a praxe – příklady, zdůraznění podstatných věcí ve vztahu ke zkoušce.

Lubomír Raus PM, ČEZ, a.s.

Srozumitelné, perfektní tempo, aktivní trénink.

Jiří Neužil Manager výstavby sítě - T-Mobile Czech Republic

Zorientoval jsem se detailně – vynikající kuchařka.

Jiří Jarolímek Honeywell, spol. s r.o. – HTS CZ o.z

High quality of trainers providing effective knowledge transfer. The best way how you can get prepared for exam is to attend Shine management academy.

Jakub Vitásek SAP Consultant - Zentiva Group a.s.

Shine poskytuje konkrétní představu o použití projektových nástrojů v praxi.

Jiří Chaloupka Senior specialista integrace a validace terminálů - T-Mobile Czech Republic a.s.

Na školení nejvíce oceňuji propojení teorie a praxe. Je fajn, když školitelé mají i praktické zkušenosti.

Tomáš Velek vedoucí divize Audi - Porsche Česká republika s.r.o.

Vědí, co dělají, realisticky rozumná fakta a ne kupa balastu.

Petr Lískovec vedoucí logistiků - Schneider Electric a.s

výborně pojaté školení, které nám pomáhá najít společný pohled na řízení změn

Brigitta Tóth PR and Event Manager - L'Oréal Česká republika s.r.o.

Trainer was well prepared. Training was interactive and practical. This was the most enjoyable and useful training of my career.

Jaroslav Brož PM - Stapro, s.r.o.

Moc doporučuji každému, kdo má zájem být plnohodnotným členem projektového týmu.

Aleš Finstrle Manažer projektů - I&C Energo a.s.

Jako vždy velice přínosný a kvalifikovaný výklad lektorem vysoké úrovně. Přípravu k certifikaci IPMA se SHINE doporučuji!

Lenka Tobková vodohospodář, ekolog - VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s.

Vnášíte do zavedených stereotypních věcí nový pohled!

Andrea Pixová Jednatelka - OK AVIATION Sales, s.r.o.

Překvapila mě šíře možnosti praktické aplikace myšlenkových map :-)

Lilia Schmidt ER Consultant - Easy Software s.r.o.

Je to výborná příležitost pro lidi, kteří chtějí něco zlepšit ve své běžné práci.

Jan Hamza IT Project Manager - Sotio a.s.

Kurzy s přesahem a podložené zkušenostmi.

Marek Fait Business Intelligence Analyst - Komerční banka, a.s.

Komplexní pokrytí problematiky řízení rizik v projektech.

Allan Robert Hobkirk Programový manažer - FOXCONN CZ s.r.o.

Na základě zkušenosti hodnotím kurzy od Shinu jako jedny z nejlepších. Při výkladu teorie je poznat i praktická zkušenost lektora.

Tomas Szaszi VCCT Lead, Project Management Representative for Redmond Instrument - HONEYWELL

This training gave me great opportunity to enhance my soft skills in Project Management area as well as gave me good basis for PMP certification. I would recommended this to anyone who wants to make his/her every day job more easier and efficient.

Ing. Jiří Vetešník PMP - Y Soft Corporation

Musím říci, že kurz PMP/CAPM Exam Preparation mi významně pomohl při absolvování certifikace. Kurz samotný byl intenzivní a díky němu jsem si dokázal vytvořit potřebné souvislosti a získat celkový přehled nad PMBOK® Guide. Velice oceňuji profesionální přístup lektora, který díky svým odborným znalostem a zkušenostem dokázal reagovat na jakýkoliv dotaz a srozumitelně jej vysvětlit na praktickém příkladě z reálného světa. Shine jsem navštívil již několikrát a pokaždé se mohu spolehnout na kvalitní a profesionální služby. Kurz PMP/CAPM Exam Preparation doporučuji každému, kdo to myslí s PMI vážně.

Denisa Štraser Consultant - Trask solutions a.s.

Dozvěděla jsem se několik inspirativních myšlenek, které mi pomohou myslet kreativněji.

Zdeněk Švecar IT Project Manager, Red Hat EMEA Region

Výborně strukturovaný trénink střídající praktické zkušenosti a učení formou příkladu.

Milan Tlustoš Projektový inženýr - I&C Energo a.s..

Trénink hrou je asi nejlepší metoda, jak se posunout vpřed.

Luboš Hradecký Manager - ASICentrum s.r.o.

Osobní přístup lektora, skutečný zájem.

Michal Dufek Billing Process Expert - International SOS Assistance (CZ) s.r.o.

Vřele doporučuji. Praktické a otevřené.

Jiří Petr Technik, dozor investora - innogy Gas Storage, s.r.o.

Co se týká vědomostí, posunul jsem se absolvováním kurzu o něco výše.

Adam Štefanka Konzultant - ITeuro,a.s.

Dobrá zkušenost, fajn lektoři, vynikající poznatky z praxe.

Michaela Fialová Plánovačka - VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., divize Znojmo

Celý čtyřdenní trénink mi dal mnoho nových poznatků. Především jsem si uvědomila chyby, které je třeba zlepšovat. Díky.

Ladislav Krystl Project Manager - WorleyParsons Czech Republic s.r.o.

Kurz splnil očekávání, teď vím, co se naučit, jak se to naučit a vůbec jak se připravit na certifikaci. Jít na certifikaci bez takového kurzu je zbytečný pokus.

Jaroslav Netopil Project Leader - Honeywell, spol. s.r.o.

Kurs přípravy na PMP zkoušky byl skutečně užitečný. Myslím, že bez něj bych se těžko zorientoval, co je nutné se učit. Velmi cenné byly praktické ukázky typů otázek, které jsme si procvičovali.

Jiří Černý Projektový manažer - Centrum evropského projektování a.s.

Praktické rady, konkrétní příklady z praxe.

Jan Hehejík VP, Metrostav a.s.

Skvělé srovnání myšlenek, jejich odborné pojmenování.

Martin Sirový vedoucí konstrukce FS - Engel strojírenská spol. s r.o.

Profi vystoupení, je z toho cítit zkušenost a příprava.

Ondřej Vršecký Komerční banka, a.s.

Netušil jsem, že narazím na tak zajímavě podané školení PM, jako poskytuje Shine.

Michaela Šmídková RIS3 odborný asistent - JIC, zájmové sdružení právnických osob

Je to přínosné a užitečné pro správné fugování v projektech. Názorná ukázka řízení projektu na seestavení prototypu bagru byla pecka.

Lenka Rozehnalová HR Specialista - Brembo Czech s.r.o.

Příjemní, dobře připravení lektoři, praktický nácvik probíraných témat. Doporučuji!

Zdeněk Němeček Samostatný specialista, FRAM Consult a.s.

Osvěžení znalostí a dovedností, motiv k samostudiu. Špičková úroveň, nemá hluchá místa.

Vít Procházka Moneta, a.s.

Profesionálové s praktickými zkušenostmi.

Pavel Šafránek Finanční ředitel - KSK Precise Motion, a.s.

Získal jsem pokročilé znalosti v Mindjetu a zrychlil svou práci. Doporučuji.

Lenka Dostálová Vedoucí personálního oddělení - IC Energo a.s.

Společnost SHINE Consulting zrealizovala pro OT Energy Services vzdělávací rozvojový program zaměřený na rozvoj technických i behaviorálních kompetencí z oblasti projektového řízení. V rámci tohoto projektu bylo společností SHINE Consulting provedena situační analýza stavu projektového řízení, která společně s interním průzkumem vzdělávacích potřeb pomohla vytvořit čtyřmodulový vzdělávací program přímo reflektující naše vzdělávací potřeby pro celkem 68 pracovníků naší Společnosti.

Rádi bychom touto cestou ocenili pečlivou přípravu a seznámení se s procesy projektového řízení v naší Společnosti. Poznatky zjištěné v přípravném procesu byly zapracovány do jednotlivých modulů technik projektového řízení a školené techniky byly vybrány tak, aby je projektoví manažeři naší Společnosti mohli ve své praxi využívat. Výborná byla praktická cvičení a procvičení projektových technik formou praktických příkladů a následně i zhodnocení použitých technik. Kurzy byly vedeny lektory s vysokou odborností a přehledem o projektových kulturách v různých firmách. Výklad lektorů všechny zaujal, obsah kurzů byl velmi dobře strukturován do přehledných celků. Lektorka behaviorálních dovedností si získala důvěru všech zúčastněných, takže s ní zúčastnění komunikovali velmi otevřeně a přímo. Přátelská atmosféra přispěla k efektivní diskuzi nad tématy, která zúčastněné nejvíc zajímají.

Konkrétní přínosy pro naši Společnost spatřujeme zejména v celistvosti celého školení, jednotném vzdělání všech projektových manažerů dle současných trendů, zdůraznění základních pravidel dobrého projektového řízení a potvrzení dobré praxe.

Spolupráci se společností SHINE Consulting můžeme jednoznačně doporučit. Dobře vnímají potřeby vzdělávací skupiny, volí dobrou kombinaci výukových metod. Mají velmi dobře zpracovanou koncepci výuky a materiály k výuce. Samozřejmě největší devizou jsou lektoři, díky nimž se účastníci těšili na každý nový kurz.

Dominik Dolejš

Férové odměňování napříč týmem

Tomáš Oupický

Efektivnější porady a kvalitnější dodávka projektu

Dániel Perczel

Realistické a spravedlivé oceňování

Ondřej Kozel

Posunout firemní kulturu a soustředit se na práci, na kterou standardně není kapacita

Pavel Lasák

Tenhle webinář by měli vidět všichni z HR a vedoucí co mají na starost odměňování.

Barbora Velková

Přemek je velmi příjemný - zábavný a dokáže velmi dobře zaujmout výkladem.

Ondrej Hegar ROBE

Výborná zkušenost spojená s teorií a praxí. Navíc okořeněna možností získat zkušenosti od ostatních účastníků kurzu.

Gabriela Štamberová Synthon

Profesionální přístup a vedení školení. Lektor vytvořil velmi příjemnou a pohodovou atmosféru během školení a forma školení byla zábavná, i když vyžadovala soustředění a přemýšlení nad řešeným tématem.

Martina Šeneklová Synthon

Perfektní školení. Úžasní lektoři. Příjemné prostředí. Velmi dobře připravené podklady. Zajímavé workshopové části.

Martin Kudlička Technical Trainer, Thermo Fisher Scientific (Praha) s.r.o.

Tuto firmu bych doporučil. Byl a jsem velmi spokojen.

Lenka Bohuslavová konzultantka, AIMTEC a.s.

Příště znova školení od SHINE! Není to jen teorie, ale i dost praktický workshop.

Otakar Horák konzultant, AIMTEC Outsourcing s.r.o.

Velice kladně hodnotím lektora a jeho příklady z praxe.

Tereza Čápová Operations Capability Manager, Plzeňský Prazdroj

Profesionální, ale zato velmi lidský přístup. Lektor je opravdu odborník, ale umí znalosti dobře předat i laikům. Děkujeme.

Martin Rejchrt Senior Consultant, PROVYS

Naše projekty jsou rozprostřené od jihu na sever a z východu na západ. Je velmi zajímavé se podívat na srovnání jednotlivých kultur, a být tak připravený na rozdílné chování našich zákazníků. Další přínos tohoto školení vidím ve sjednocení pravidel a průběhu konfrenčních hovorů, kdy můžeme ušetřit drahocený čas všech účastníků.

Klara Drazilova Manager Customer Support, Zebra Technologies CZ s.r.o.

A lot of examples, very interesting examples provided; easy way to understand the logic using basic life situations, scenarios.

Jérôme Ramié Global Services Change Management Coordinator, Zebra Technologies CZ s.r.o.

Very professional and practical training .

Martin Tomášek Technical Support Specialist, Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.

Perfektní, srozumitelné, překvapivě jednoduché, aplikovatelné.

Marek Staszek Systems Design Engineer, Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.

Výborné rozšíření znalostí z oblasti projektového řízení. Doporučuji.

Irena Hanusová Správa úložišť radioaktivních odpadů

Super, určitě doporučuji, umožní mi zlepšit vedení stávajících projektů a lépe naplánovat nové.

Šárka Malečková Schneider Electric a.s.

Velmi přínosné - nebylo to "školení", ale "trénink" s praktickými ukázkami a řešením.

Ludmila Dostálová Project Manager, ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o.

Super! Profesionální školení.

Lubomír Znoj Project Manager, ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o.

Školení co má spád.

Martina Kováčiková L'Oréal Česká republika s.r.o.

Nejlepší kombinace teorie a interaktivity + pohledů z praxe, jakou jsem doteď na kurzech zažila. Odnáším si opravdu hodně. Velmi příjemná zkušenost, kurz nebyl nudný, byl interaktivní a proto se věci daly lehce zapamatovat - po názorných ukázkách.

Ondřej Hájek L'Oréal Česká republika s.r.o.

Pro mě příjemné překvapení. Neznal jsem firmu SHINE Consulting. Obsah na podkladu opravdových zkušeností a zjevná  práce na přípravě (znalost firmy atd.).

Jakub Kříž Design Engineer, Garrett Motion Czech Republic s.r.o.

Lektoři znalí problematiky, s chutí předat své znalosti a dovednosti.

Jan Podzimek Events Specialist, Doosan Bobcat EMEA s.r.o.

Good experience, well explained topics, facility well prepared.

David Jelínek Československá obchodní banka, a.s.

Lektor pan Zdenko Staníček naprosto překonal očekávání.

Vojtěch Sikora Československá obchodní banka, a.s.

Děkuji za školení na vysoké úrovni.

Petr Kraina Projektový manažer, Liberty Ostrava a.s.

Byla to pro mne 1. zkušenost s touto firmou a zatím bych řekl, že za mě asi nejlepší školitelé.

Jindřich Strakoš Project Manager, Tieto Czech s.r.o.

Motiv-ace je první rozumný způsob odměňování. Na kurzu se dozvíte, jak na to.

Štěpán Franc Projektový manažer, SOTIO a.s.

Realita tréninku předčila očekávání.

Jan Minac Analyst, Oriflame Software s.r.o.

Super informace ako nebyť prekvapený so spoluprácou s jinými kulturami.

Jitka Bláhová Vedoucí odboru Projektová kancelář, Doosan Škoda Power s.r.o.

Praktické rady, ukázky, žádná zbytečná teorie

Lubomír Kovařík Generální ředitel Česká zbrojovka Uherský Brod, a.s.

Naše společnost v minulosti vyzkoušela více způsobů řízení ve snaze najít ideální nástroj pro efektivnější, přehlednější a rychlejší realizaci klíčových a strategických úkolů. V loňském roce jsme se po důkladném uvážení rozhodli pro naše specifické potřeby využít nejmodernější podobu projektového managementu a velmi rychle se ukázalo, že to byla dobrá volba. Spolupráci se společností SHINE Consulting mohu označit jako perfektní. Společnými silami se nám pro Českou zbrojovku a.s. podařilo v krátkém čase připravit vysoce účinný způsob řízení změn, který jsme bez potíží integrovali do stávající organizační struktury naší společnosti. Velkým plusem byla transparentnost celého procesu, díky níž všichni zaměstnanci rychle pochopili podstatu a smysl, což usnadnilo start nového systému řízení a zvýšilo motivaci pracovníků zapojených do jednotlivých projektů.

Martina Stromská Department Manager - OKIN BPS, a.s.

Pěkně se o nás staráte z pohledu jídla, občerstvení a obědů. Myslím, že to máte dobře zmáknuté a doporučím Vás dále.

Michal Špaček Operations Manager Assembly - TE Kuřim

Společnost TE Connectivity, jíž je TE Kuřim součástí, je jedničkou na trhu v oblasti kontaktů a konektorů / tj. propojovacích prvků zejména pro automobilový průmysl. Abychom své prvenství na trhu udrželi, musíme neustále zlepšovat a inovovat naše výrobky i procesy.. Jedním z hlavních pilířů je pro nás kolektiv vzdělaných a motivovaných zaměstnanců, které pravidelně vzděláváme v potřebných a požadovaných oblastech.

Proto jsme se na začátku roku 2016 rozhodli využít nabídky společnosti SHINE Consulting s. r. o. pro zlepšení know-how našich zaměstnanců v oblasti projektového řízení. Pro uvedené školení jsme vybrali zaměstnance z vedení firmy a inženýrské týmy procesního a projektového řízení, kde jsme viděli největší potenciál pro možné zlepšení. Společnost SHINE Consulting s. r. o. nám vystavěla program doslova na míru. Jako velmi přínosné se ukázaly 2 přípravné schůzky před zahájením samostatného kurzu a to pro vyjasnění představ vedení firmy ohledně náplně kurzu a následně detailní zmapování aktuálního stavu / požadavků na kurz s jednotlivými účastníky. 

Naše původní očekávání bylo zlepšení know-how projektového řízení v oblasti implementace nových procesů a výrobních zařízení a jejich následné uvolňování do sériové výroby. Toto bylo v rámci kurzu 100% naplněno a navíc jsme zjistili, že uvedené postupy můžeme jednoduše implementovat na libovolný projekt (nejen výrobního charakteru). Aktuálně pracujeme na zavádění nově nabytých poznatků z daného školení v oblasti lidských zdrojů (HR). Školení samotné bylo srozumitelně doplněno řadou praktických cvičení a rad na ověření nabytých znalostí. S radostí můžeme konstatovat, že po zavedení nově získaných znalostí a jejich aktivního využívání u reálných projektů jsme zaznamenali vyšší efektivitu v oblasti vedení & řízení projektů. 

Zhodnotím-li tedy vlastní vzdělávací program, jak jeho přínos pro naši firmu, tak celkovou spolupráci se společností SHINE Consulting s. r. o., můžu obojí vřele doporučit.

Petr Chaloupka ředitel Business Support ve společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o.

V roce 2010 jsme začali s hledáním silného a stabilního partnera, který by nám pomohl s rozvojem projektové kultury v naší společnosti. Po náročném výběrovém řízení jsme se rozhodli pro spolupráci se společností SHINE Consulting s.r.o., která se ukázala jako velmi efektivní a po vice než dvou letech mohu říci, že jsme našli partnera, který rozumí našim požadavkům i našim potřebám. Dlouhodobým cílem naší spolupráce bylo vytvoření jednotné a ucelené projektové metodiky, která nám umožní uspokojovat rychle a efektivně přání a potřeby našich zákazníků. Důležitým aspektem naší spolupráce bylo také vzdělávání všech zaměstnanců společnosti v otázkách projektového řízení. Proto jsme připravili dlouhodobý vzdělávací program, věnující se klíčovým principů projektového řízení, efektivní komunikaci a spolupráci a vůbec všem aspektům, souvisejícím s řízením a ukončováním projektů. Tento tréninkový program byl našimi zaměstnanci velmi příznivě přijat a spolu se zavedením jednotné projektové metodiky nám přináší konkurenční výhodu ve vztahu s našimi zákazníky. Spolupráci se společností SHINE Consulting s.r.o. hodnotím jako nejen velmi profesionální, ale vysoce si cením individuálního přístupu celého týmu. Schopnost posunout se ze vztahu dodavatel služeb – zákazník do vztahu partner – zákazník je to, co SHINE Consulting s.r.o. odlišuje od jejich konkurentů.

Ivo Benda jednatel společnosti greiner packaging slušovice s.r.o.

Společnost SHINE Consulting jsme si vybrali pro vysokou odbornost jejich konzultantů a pozitivní reference předcházejících zákazníků. Cílem naší vzájemné spolupráce bylo implementovat principy projektového řízení do každodenní činnosti naší firmy. Jsem velmi rád, že jsme si firmu SHINE zvolili, protože v průběhu naší spolupráce opakovaně potvrzovali vysokou úroveň odborných znalostí, ale také jsme velmi ocenili jejich lidské vlastnosti. Pokud bychom měli opět volit firmu pro projektový management, zvolíme si znovu firmu SHINE.

Za hlavní přínosy osobně považuji skutečnost, že nyní nejen že jsme schopni identifikovat projekt, ale také jsme ho schopni efektivně zahájit, řídit, ukončit a vyhodnotit. Naučili jsme se také zvládat řízení komplexu projektu v projektovém portfoliu, stanovovat priority a alokovat zdroje potřebné k úspěšné realizaci projektů.

Radovan Musil Ředitel společnosti - Red Hat Czech s.r.o.

Řízení projektů v naší společnosti je velmi náročná a komplexní problematika jednak díky globální struktuře všech našich týmů, jednak díky specifikům řízení Open Source projektů.

Proto jsme stáli před úkolem vypracovat obsáhlý a zároveň časově efektivní studijní program, který umožní zkušeným i začínajícím inženýrům plnohodnotné fungování v rámci projektů, na kterých pracujeme.

Z toho je zřejmé, že nebylo možné sáhnout po nějakém standardním balíčku, ale bylo třeba připravit řešení na míru. Do toho jsme se pustili se společností Shine Consulting. Po několika týdnech náročných konzultací pro nás připravili pilotní běh Red Hat Project Management Academy, na míru šitý pětidenní kurz projektového řízení. Pilotní běh měl velmi pozitivní ohlas, a proto jsme se rozhodli učinit z něj standard pro naše manažery, projektové manažery a vedoucí týmů.

Od té doby prošlo tímto kurzem na 60 řídících pracovníků a ohlas je natolik pozitivní, že jsme začali pracovat na rozšíření programu.

Vladimír Velebný Ředitel holdingu CONTIPRO

Společnost SHINE Consulting realizovala pro holding CONTIPRO systémový poradenský projekt zaměřený na rozvoj projektového řízení a projektové kultury. V rámci poradenského projektu byla provedena podrobná analýza stavu projektového řízení a projektové kultury, a na jejím základě pak bylo vyvinuto a implementováno systémové řešení "na míru" holdingu CONTIPRO. Projekt rovněž zahrnoval odbornou podporu při náběhu nového systému projektového řízení, spočívající ve školení a koučování pracovníků CONTIPRO při práci na projektech. Rádi bychom touto cestou ocenili zejména vysokou úroveň profesionality, aktivní přístup a zkušenosti vnesené do firmy.  Konkrétní přínosy pro naši společnost spatřujeme zejména v nastartování procesu změny, které by nenastalo bez aktivní účasti externího partnera. Spolupráci se společností SHINE Consulting můžeme jednoznačně doporučit.

Jiří Šotnar Supply Chain Manager - CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Děkuji za skvělý kurz, který byl po dlouhé době skutečně zajímavý a týkal se něčeho ryze užitečného pro život, ten profesní i osobní. Líbila se mi už samotná příprava, kdy mě požadavek na zaslání odpovědí na definované otázky donutil popřemýšlet nad tím základním. A tím je  "Proč".  Úspěch byl dovršen, když jsem pochopil, že dle otázek se dynamicky upravil i kurz.

Chci vyjádřit velmi pozitivní feeling, nebo snad raději hezky česky dobrou náladu, která vládla na školení. A to jak s lektorem, tak i s ostatními účastníky. Nemohu říci, zda je to dáno tématem kurzu, výběrem lektora, příjemným prostředím nebo snad "přísným výběrem účastníků", ale funguje to. Jako celek je vše veskrze pozitivní.

Měl jsem možnost se s Vaším přístupem setkat celkem třikrát. Poprvé jste pro naši společnost vedli workshop na zlepšení projektové kultury. Tedy ryze zákaznické řešení. Tam jste mě nadchli přístupem pana "Majkla" a možností skloubit projektový management a myšlenkové mapy. Takže to už byl jen krůček pro to, abych absolvoval svoji druhou zkušenost, školení "Myšlenkové mapy nejen pro projekty". No a poslední setkání proběhlo na ochutnávce z "google kuchyně p. France", Spolupráce na dálku. A opět se to podařilo.

Musím přiznat, že Váš styl na mě funguje a líbí se mi. Navíc se mi obchodně velmi líbí, že zjevně dokážete, alespoň v mém případě určitě, zákazníky udržet. To by se mi v mém obchodním světě nesmírně hodilo.

Závěrem zasílám zápis z ochutnávky zpracovaný ve formě myšlenkové mapy. To abyste získali tu nejlepší referenci, a sice že Vaše školení nebyla jen teorie, ale přinesla praktické výsledky.

Děkuji a těším se někdy příště. A to si buďte jistí, že nějaké příště bude. Se SHINE Consulting tedy rozhodně!

Miroslav Ostrý Generální ředitel HESTEGO, a. s.

Společnost SHINE Consulting realizovala pro naši společnost poradenský projekt zaměřený na zlepšení projektové kultury. V rámci projektu bylo na základě provedené analýzy stavu projektové kultury „na míru“ navrženo řešení, vhodné pro naši společnost. Toto řešení bylo za odborného vedení týmem SHINE zavedeno do praxe, a to včetně podpory při náběhu celého systému.

Konstatuji, že v rámci průběhu realizace projektu byla spolupráce s týmem SHINE výborná. Oceňuji zejména velmi profesionální přístup. Od velmi pečlivé a podrobné přípravy, přes interaktivní školení až po koučování pilotních projektů. Původně jsem se domníval, že si můžeme proškolit naše spolupracovníky sami a také sami postupně zavádět projektovou kulturu do života naší firmy. Při zpětném ohlédnutí si uvědomuji, že to byla značně naivní představa. Posun, který se v naší společnosti odehrál během minulého roku v oblasti řízení projektů je obrovský. Za hlavní přínosy, které jsou po ukončení projektu patrné, zmiňuji zejména to, že umíme rozlišit co je a co není projekt, naši pracovníci jsou schopni pro vedení společnosti připravit nezbytné podklady k rozhodnutí o realizaci projektu (proč to vůbec dělat, cíle projektu, přínosy...), umíme projekty lépe plánovat, sestavit realizační týmy, umíme plánovat zdroje, projektoví manažeři a jejich týmy jsou schopni projekt sami řídit, naučili jsme se řídit portfolio projektů. Tyto nabyté techniky nám pomáhají efektivněji zavádět nové produkty do výroby. (V kratším čase, s menší operativou = s menším stresem). Také veškeré podstatné změny (rozvoj) ve firmě řídíme důsledně prostřednictvím jednotlivých fází projektů. Myslím, že většina kolegů si dnes ani nedovede představit, že bychom to měli dělat jinak. Ani moc nechápeme, jak jsme to mohli „tak hloupě“ dělat předtím.

Dalibor Damborský jednatel společnosti CCV Informační systémy

Osobně jsem se přesvědčil o vysoké profesionalitě a osobní kvalitě lektorů SHINE Consulting. Na základě velmi dobré zkušenosti a přínosů spolupráce při certifikaci IPMA jsme se rozhodli zavést jednotnou projektovou metodologii do celé společnosti. Chtěli jsme pustit do našich projektových týmů správný čerstvý vítr. Trápily nás opakované problémy v určitých fázích projektu v různých divizích, odlišné názvosloví napříč divizemi, obtížná spolupráce týmů a rozdílné postupy jejich řešení. Sjednocení projektové kultury v naší společnosti by se bez zásahu uznávané vnější autority nestalo s potřebnou intenzitou. Retenci k potřebným změnám našich procesů se podařilo velmi dobře prorazit díky odborníkům jako Mgr. Horáková, Ing. Hajkr, RNDr. Staníček nebo Ing. Motal. Zejména díky jejich schopnostem pochopit a moderovat při realizovaných workshopech rozdílné skupiny ke společné dohodě. Celý program zavádění jednotné projektové kultury byl ze strany našich manažerů a projektových vedoucích velmi dobře přijat. Položil pevné prazáklady pro další rozvoj interní metodologie řízení našich projektů. Po půlroce společné práce objektivně zvýšil jistotu a efektivitu našich projektových manažerů ve vztahu k zákazníkům.

Ing. František Mareš náměstek generálního ředitele - Pojišťovna České spořitelny, a. s.

Potvrzujeme, že společnost SHINE Consulting realizovala v letech 2010–2011 pro naši společnost rozvojový konzultační projekt v oblasti projektového řízení s názvem Rozvoj projektové kultury.

Naše společnost neměla před zahájením tohoto poradenského projektu velké zkušenosti s profesionálním řízením projektů. Proto jsme si pro rozvoj projektové kultury našli partnera ve specializované společnosti SHINE Consulting. Toto rozhodnutí nakonec považujeme za velmi dobrou volbu. Zkušení odborníci společně s naším týmem postupně celý systém pro řízení projektů nastavili a prosadili do praxe. S lektory a konzultanty dodavatele byla velice dobrá a příjemná spolupráce – vždy se podařilo najít řešení, které je vhodné pro konkrétní podmínky naší společnosti.

Součástí projektu byly tyto klíčové části:

  • prvotní formování managementu
  • tvorba metodiky pro řízení projektu
  • tréninky zaměřené na zvýšení kompetencí našich zaměstnanců v oblasti projektového řízení
  • naplnění portfolia strategických projektů
  • podpora při rozběhu klíčových projektů
  • konzultace směřující ke zlepšení motivačního systému

Projekt byl úspěšně ukončen hodnotícím workshopem.

Monika Šubínová Product and special project manager, Slovak Telekom a.s.

Profesionalní přístup a dobře prezentované. Líbila se mi forma prezentace pomocí myšlenkových map. 

Radim Olajoš Samostatný vývojový pracovník, Austin Detonator

Výborná zkušenost jak do profesního tak i osobního života. Líbily se mi příklady z praxe a praktická cvičení

Aneta Hájková Junior Customer Development Manager, Plzeňský Prazdroj

Skvěle připravený online trénink. Chci pochválit přípravu, rozdělení do týmů, a možnost ihned si vyzkoušet teorie v praxi 
 

Matěj Gala Manufacturing Automation Manager CZ&SK, Plzeňský Prazdroj

První zkušenost se školením Shine. Dobře připraveno, zkušený a empatický lektor, zábavné a přínosné. Líbila se mi práce v týmu v online prostředí 

Petr Doležel Projektový manažer - TNS SERVIS

Profesionální, odborně na výši a komplexní školení projektového managementu a příbuzných technik.

Lukáš Chmelík Manažer cenových nabídek - FOXCONN CZ s.r.o.

Na základě zkušenosti hodnotím kurzy od Shinu jako jedny z nejlepších. Při výkladu teorie je poznat i praktická zkušenost lektorů.

Miroslav Robeš greiner packaging slušovice s.r.o

Nejlepší trénink projektového řízení, který jsem absolvoval. Na míle daleko před jinými.